ԵՏՄ երկրների հետ Ղրղզստանի առեւտրաշրջանառությունը 18.6%-ով կրճատվել է[:]
Եվրասիական տնտեսական միության երկրների հետ Ղրղզստանի առեւտրաշրջանառությունը 18.6%-ով կրճատվել է: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով երկրի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը:
«Անցյալ տարվա 10 ամիսների ընթացքում ԵՏՄ պետությունների հետ արտահանման-ներկրման ծավալները կազմել են 1.575 մլրդ դոլար, ինչը կազմում է 2015 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշի 81.4%-ը»,- ասված է զեկույցում:
Նշված ժամանակահատվածում Ղրղզստանը ԵՏՄ երկրներ 284 մլն դոլարի տարբեր ապրանքներ է արտահանել, 1.291 մլրդ դոլարի էլ՝ ներմուծել:

Товарооборот Кыргызстана со странами ЕАЭС сократился на 18,6%
Товарооборот Кыргызстана со странами Евразийского экономического союза (ЕврАзЭС) сократился на 18,6%. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на данные Национального статистического комитета республики.
«За 10 месяцев прошлого года объем экспортно-импортных операций с государствами – участниками ЕврАзЭС составил $1,575 млрд, что составляет 81,4% от показателей за аналогичный период 2015 года», — сказано в отчете ведомства. Также стало известно, что за указанный промежуток времени Кыргызстан поставил в страны ЕврАзЭС различной продукции на сумму в $284 млн, а импортировала – на $1,291 млрд.