ԵՏՄ երկրների հետ Ղրղզստանի առեւտրաշրջանառությունը 18.6%-ով կրճատվել է[:]
Եվրասիական տնտեսական միության երկրների հետ Ղրղզստանի առեւտրաշրջանառությունը 18.6%-ով կրճատվել է: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով երկրի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը:
«Անցյալ տարվա 10 ամիսների ընթացքում ԵՏՄ պետությունների հետ արտահանման-ներկրման ծավալները կազմել են 1.575 մլրդ դոլար, ինչը կազմում է 2015 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշի 81.4%-ը»,- ասված է զեկույցում:
Նշված ժամանակահատվածում Ղրղզստանը ԵՏՄ երկրներ 284 մլն դոլարի տարբեր ապրանքներ է արտահանել, 1.291 մլրդ դոլարի էլ՝ ներմուծել:

Kyrgyzstan-EAEU trade drops 18.6%
Kyrgyzstan’s trade with the other the Eurasian Economic Union (EAEU) member countries has decreased by 18.6 percent, TASS  news agency of Russia reported citing the National Statistical Committee of Kyrgyzstan.
“During the ten months of last year, the [Kyrgyzstan] export-import volume with the [other] EAEU countries amounted to 1.575 billion [US] dollars, which makes 81.4% of the indicator in the same period of 2015,” reads the respective report.
In the mentioned period, Kyrgyzstan exported goods worth $284 million to, and imported merchandise totaling $1.291 billion from, the other EAEU countries.