Սուրեն Կարայանն ընդունել է Արա Աբրահամյանին[:]
Հոկտեմբերի 11-ին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարի կամքի դեսպան, «Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողով» ՀԿ-ի նախագահ Արա Աբրահամյանի հետ: Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Առաջին Եվրասիական գործընկերության միջազգային համաժողովի (ԵԳՄՀ) հետ կապված կազմակերպչական հարցեր, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել Հայաստան ներդրումներ ներգրավելու ուղիների և հնարավորությունների վերաբերյալ:
Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այս համաժողովը կդառնա մշտապես գործող հարթակ տարածաշրջանային համագործակցության և ներդրումային  նոր հնարավորությունների համար:

Сурен Караян и Ара Абрамян обсудили МФЕП и привлечение инвестиций в Армению
11 октября министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караянвстретился с послом доброй воли ЮНЕСКО по развитию диалога между цивилизациями, президентом общественной организации «Международный форум евразийского партнерства» Ара Абрамяном. Об этом сообщает пресс-служба министерства
В ходе встречи были обсуждены организационные вопросы, связанные с первым Международный форумом евразийского партнерства (МФЕП), а также состоялся обмен мыслями о возможностях и путях привлечения в Армению инвестиций.
Стороны выразили уверенность, что данный форум станет постоянно действующей площадкой для регионального сотрудничества и новых инвестиционных возможностей.