«Ռինգտոնի հայրը» կժամանի Երևան[:]
Եվրասիական գործընկերության միջազգային առաջին համաժողովին կմասնակցի ժամանցային բջջային և սոցիալական մեդիայի ոլորտի հիմնադիրներից մեկը հանդիսացող, EMI New Media, Moviso, Mobilium Global ընկերությունների, Mobile Entertainment Forum-Americas բջջային արտադրական խմբավորման հիմնադիր, բջջային երաժշտական ինդուստրիայի պիոներ Ռալֆ Սայմոնը:
Նրան հաճախ նորարար և մարգարե են անվանում: Սայմոնը հիմնադրել է ռինգտոն ծառայությունների աշխարհում առաջին միջազգային ծառայությունը՝ Moviso-ն:  Նրա  Mobilium Global ընկերությունը առաջատար փորձագետ է հանդիսանում աշխարհի զարգացող երկրներում բջջային սոցիալական լրատվամիջոցների, շարժական առողջապահության, ինչպես նաև բջջային խաղերի, վիրտուալ իրականության, գլոբալ բջջային բիզնեսի ռազմավարությունների ոլորտում:
Mobilium-ը նաև օժանդակում է աշխարհի կարևորագույն սթարթափերին և կորդինացնում է ապագայի տեխնոլոգիաների զարգացմանը միտված մի շարք միջոցառումներ և հանդիպումներ, այդ թվում՝ապագայի տեխնոլոգիաներին նվիրված The Pioneers փառատոնը Վիեննայում, The African Leadership Network-ը Աֆրիկայում, Բջջային արդյունաբերության ասոցիացիան (CTIA) Լաս Վեգասում, All That Matters ամենամյա թվային և բջջային տեխնոլոգիաների կոնֆերանսը Սինգապուրում և DLD նորարությունների փառատոնը Թել Ավիվում: Նա բջջային հավելվածների համաշխարհային ամենահեղինակավոր մրցույթներից մեկի՝ ՄԱԿ-ի Համաշխարհային գագաթաժողովի մրցանակաբաշխության (World Summit Awards) ժյուրիի և վարչության անդամ է: Սայմոնը նաև հայտնի է որպես ականավոր խոսնակ, մոդերատոր, ինչպես նաև սթարթափերի և ինովացիոն նախաձեռնությունների հովանավոր:
Երանում նա կմասնակցի հոկտեմբերի 15-ին համաժողովի շրջանակում կայանալիք կլոր սեղանին: Թեման՝ տեխնոլոգիական համագործակցության հեռանկարները:

“Отец рингтона” приедет в Ереван
В Первом международном форуме Евразийского Партнерства в Ереване примет участие один из основателей современной индустрии мобильных развлечений, создатель EMI New Media, Moviso, промышленно-торговой группы Mobile Entertainment Forum-Americas, первопроходец мобильной музыки в мировом масштабе Ральф Саймон.
Саймона считают новатором и провидцем. Эксперт в области изменений стиля жизни в связи с применением смартфонов, мульти-экранных творческих технологий, специалист в области мобильных систем здравоохранения в развивающихся странах, Саймон стал одним из первопроходцев, основав первый в мире глобальный коммерческий международный рингтон сервис Moviso в США, Великобритании, Африке и Австралии. Его компания Mobilium Global специализируется в областях мобильных социальных медиа, мобильного здравоохранения в развивающихся странах, а также в сфере мобильных игр, виртуальной реальности и глобальных мобильных бизнес-стратегий.
Mobilium также является куратором многих важнейших в мире стартапов, а также координирует мероприятия и встречи на тему технологий будущего, в том числе: Фестиваль технологий будущeго The Pioneers в Вене, Сеть руководства африканских стран в Африке, Международную ассоциацию сотовой телефонии CTIA в Лас-Вегасе, ежегодный мобильный конгресс All That Matters в Сингапуре и Фестиваль инноваций DLD в Тель-Авиве. Саймон является членом жюри и членом совета World Summit Awards  - престижнейшего международного конкурса мобильных приложений, который проводится под эгидой ООН.
15-го октября Саймон примет участие в обсуждении перспектив технологического сотрудничества, проводимого в рамках одного из круглых столов Форума.