Աշխարհահռչակ «Սուպերնովա» ընկերությունների խումբը Հայաստանում Արա Աբրամյանի հետ համագործակցության ցանկություն է հայտնել[:]
2022-03-24 18:53
Երևանի Հյուսիսային պողոտայի սկզբնամասում կառուցված նախկին «Մանկական աշխարհ» հանրախանութի տեղում նախատեսվում է սկսել ժամանակակից և հարմարավետ առևտրի ու զվարճանքի բազմաֆունկցիոնալ կենտրոնի շահագործման հանձնելու գործընթացը: Հայտնի գործարար և բարերար, Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրամյանի անմիջական մասնակցությամբ կառուցվել է համալիր, որը կդառնա երևանցիների ու Երևանի հյուրերի ամենասիրելի ժամանցի վայրերից մեկը:
Արա Աբրամյանի հրավերուվ այս օրերին Երևանում է գտնվում աշխարհահռչակ «Սուպերնովա» ընկերությունների խմբի ներկայացուցիչ Յոզեֆ Լիոկամովիչը, ով ծանոթանում է համալիրի հնարավորություններին՝ ներդրումներ կատարելու նպատակով: Երևանում ներդրումներ կատարելու մտադրություններն առավելապես պայմանավորված են այն հանգամանքով, որ, ինչպես Յոզեֆ Լիոկամովիչն է նշում, Արա Աբրամյանի անձնական մասնակցությունը մեծ վստահություն է ներշնչում, ինչի արդյունքում նախագիծը կհաջողվի: Հենց դա է պատճառը, որ նախկին խորհրդային երկրներից «Սուպերնովա» ընկերությունների խումբը կանգ է առել Հայաստանի Հանրապետության վրա՝ հաշվի առնելով Արա Աբրամյանի հետ երկարամյա արդյունավետ համագործակցությունը:
«Սուպերնովա» ընկերությունների խումբը մասնագիտացած է աշխարհի տարբեր երկրներում առևտրի և ժամանցի կենտրոնների կազմակերպման և կառավարման մեջ, և մեծ համբավ է վայելում այդ ոլորտում։ Նրա մասնաճյուղերը գործում են Ավստրիայում, Գերմանիայում, Լեհասատանում, Ռումինիայում, Խորվաթիայում և այլ երկրներում: Ընկերության ավելի քան 60 ժամանցային-առևտրային կենտրոնները տարեկան սպասարկում են ավելի քան 60 միլիոն այցելու:
«Պանդեմիայից հետո աշխարհում շատ բան է փոխվել, բիզնեսը դժվարին ժամանակներ է ապրում: Չնայած այն հանգամանքին, որ Հայաստանում խոշոր օտարերկրյա ներդրումների համար գրավչության մակարդակը ցածր է, այդուհանդերձ Արա Աբրահամյանի հետ երկարամյա բարեկամությունը և համագործակցությունն է այն գրավականը, որ «Սուպերնովա» ընկերությունների խումբը ցանկանում է ներդրվել նաև Հայաստանում»,- ասում է Յոզեֆ Լիոկամովիչը:

Группа всемирно известных компаний «Супернова» находится в Армении и желает сотрудничать с Ара Абрамяном
2022-03-24 18:53
Планируется начать процесс сдачи в эксплуатацию современного, комфортного торгово-многофункционального центра, построенного на месте бывшего универмага «Детский мир», в начале Северного Проспекта Еревана. При непосредственном участии известного бизнесмена и мецената, президента Союза армян России Ара Абрамяна, построен комплекс, который станет одним из самых любимых мест отдыха ереванцев и гостей Еревана.
По приглашению Ара Абрамяна в эти дни в Ереване находится представитель всемирно известной группы компаний «Супернова» Йозеф Лиокумович, который знакомится с возможностями комплекса для осуществления инвестиций. Намерение инвестировать в Ереване в основном обусловлено тем, что, как отмечает Йозеф Лиокамович, личное участие Ара Абрамяна внушает большое доверие, в результате чего проект будет иметь успех. Именно поэтому группа компаний «Супернова» из стран бывшего СССР остановилась на Республике Армения, учитывая многолетнее плодотворное сотрудничество с Ара Абрамяном.
Группа компаний «Супернова» специализируется на организации и управлении торговыми центрами в разных странах мира и пользуется отличной репутацией в этой сфере. Его филиалы расположены в Австрии, Германии, Польше, Румынии, Хорватии и других странах. Более 60 развлекательных и торговых центров компании ежегодно обслуживают более 60 миллионов посетителей.
«Многое изменилось в мире после пандемии, бизнес переживает непростые времена. Несмотря на то, что уровень привлекательности для крупных иностранных инвестиций в Армении невысок, многолетняя дружба и сотрудничество с Ара Абрамяном является залогом того, что группа компаний «Супернова» хочет инвестировать в Армении», - сказал Йозеф Лиокумович.