Երևանում կայանալիք Եվրասիական գործընկերության միջազգային երրորդ համաժողովին կմասնակցեն ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի նախագահների խորհրդականները[:]
2018-10-19 15:00
Հոկտեմբերի 22-24-ը Հայաստանում տեղի է ունենալու Եվրասիական գործընկերության միջազգային երրորդ համաժողովը: Այս տարի համաժողովը բազմաթիվ անակնկալներ ունի: Ժամանելու են եվրասիական, եվրոպական և ամերիկյան մի շարք երկրների գործարար և կառավարական պատվիրակություններ: Նպատակը մեկն է՝ ծանոթանալ Հայաստանի ներդրումային միջավայրին, ստեղծել նոր բիզնես կապեր, ամրապնդել նախկինում ձեռք բերված կապերն ու բիզնես նախագծերը:
Նշենք, որ համաժողովի շրջանակում կկայանա գիտական նստաշրջան՝ համաշխարհային ճանաչում ունեցող սփյուռքահայ գիտնականների մասնակցությամբ: Նստաշրջանի մոդերատորն աշխարհում ամենից շատ մեջբերվող տեսաբան-բյուրեղագետ, հանքագետ, քիմիկիոս, ֆիզիկոս, նյութագետ Արտյոմ Օգանովն է:
Հատկանշական է այն, որ Եվրասիական գործընկերության միջազգային երրորդ համաժողովին Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարի կամքի դեսպան Արա Աբրահամյանի հրավերով կմասնակցեն Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի խորհրդական Սերգեյ Գլազևը և ԱՄՆ նախագահի՝ կիբեռանվտանգության հարցերով խորհրդական Ռուդոլֆ Ջուլիանին:

В Третьем международном форуме Евразийского партнерства в Ереване примут участие советники президентов РФ и США
2018-10-19 15:00
22-24 октября в Армении состоится Третий международный форум евразийского партнерства. В этом году на форуме будут много сюрпризов. Прибудут делегации деловых кругов и правительств из ряда евразийских, европейских и американских стран. Целью является ознакомление с инвестиционным климатом в Армении, создание новых деловых контактов, укрепление ранее приобретенных контактов и бизнес-проектов.
Отметим, что в рамках форума состоится научная сессия, с участием всемирно известных представителей армянской диаспоры. Модератором сессии является наиболее цитируемый в мире кристаллограф, минеролог, химик, физик и материаловед Артем Оганов.
Примечательно то, что по приглашению председателя Союза армян России и Всемирного армянского конгресса Ара Абрамяна, в Третьем международном форуме Евразийского партнерства примут участие советник президента РФ Сергей Глазьев и советник президента США по кибер-безопасности Рудольф Джулиано.